Květen 2013

music.

1. května 2013 v 17:14 | anns.
všichni milují muziku - to je jeden z nejjistějších faktů v životě. ale tady přichází ta otázka - proč?
music listens. music understands. music helps. but most importantly, music stays forever.
vidíme v písních samy sebe. takový ten pocit, když jsi smutný, šťastný, unavený, zlomený, jakkákoliv nálada a situace, ve který se právě teď nacházíš, všechno tohle můžeš v muzice najít. spojíš si to se svým životem. protože občas, tóny a slova jsou ti jediný, kteří ti rozumí a ví, jak se cítíš. ač to možná zní trochu bláznivě, muzika je oboustranná. tak, jako my posloucháme muziku, i ona poslouchá nás. vstřebává naše problémy, stížnosti a zážitky.
muzika je něco, co spojuje celý svět dohromady. byla tady, je, a vždycky bude. tohle je vlastnost, kterou o mnozích lidech ve svým životě říct nemůžeš. v 1 hodinu v noci, v 9 hodin ráno, i v půl 5 večer. always and forever.
každý člověk je jiný, každý člověk je jedinečný a každý poslouchá jiný typ hudby.
some of my all-time favourite artist:

ed sheeran.
is this even a question? tenhle člověk je jeden z těch nejtalentovanějších lidí na zemi. tady však nejde jen o jeho muziku, ale i o typ člověka, jakým je. tenhle skromný, zrzavý kluk si získal mé srdce hned od úplného začátku. zastávám názor, že jeho videoklipy jsou ty nejlepší z nejlepších. "I'm out of touch, I'm out of love, I'll pick you up when you're getting down and out of all these things I've done, I think I love you better now."

jessie j.
cítila bych se hodně špatně, pokud bych jí nepřidala do tohohle "seznamu". její hlas je něco neskutečného a její texty něco nepochopitelného. pro mě nejlepší britská zpěvačka ever. chovám neuvěřitelný respekt k její osobě. "it's okay not to be okay. sometimes it's hard to follow your heart. tears don't mean you're losing, everybody's bruising, just be true to who you are."

james arthur.
každý týden mě absolutně odrovnal svou originalitou a nebojácností. tady nejde jen o jeho hlas, který je ohromující (sweet dreams), jeho talent, který se nedá přirovnat k ničemu, co svět do té doby spatřil (sexy and i know it), ale hlavně o jeho způsob, jeho styl, kterým se vyznačuje na pódiu (impossible). tolik lásky, něhy, bolesti, emocí jsem nikdy u někoho jiného neviděla. "tell them all I know now, shout it from the roof tops, write it on the sky-line, all we had is gone now. tell them I was happy and my heart is broken, all my scars are open, tell them what I hoped would be imposibble."
eminem.
guess who's back!
nejsem velkej fanoušek rapu, ale tenhle člověk je mým absolutním oblíbencem. neřeším jestli je lepší ten jeho "starý" (aka this) či ten "nový" (aka this) styl, já ho uznávám pořád stejně a jeho texty mají spoustu důvodu, proč ho milovat.
"had a dream I was king. I woke up, still king." "you don't get another chance, life is no nintendo game." "we'll walk this road together, through the storm. whatever weather, cold or warm, just let you know that, you're not alone."coldplay.
kdo nemiluje coldplay? další britský zásah, který mě nepřestává překvapovat. songy inspirující (viva la vida), pro zamyšlení (the scientist), festivalové (paradise) i nezapomenutelné (fix you). absolutní genialita co se týče textu, i videoklipů. a myslím, že nemusím ani zmiňovat chrisův asdfghjkl hlas. "nobody said it was easy, no one ever said it would be this hard. oh, take me back to the start."
beyonce.
queen B, byl by to neodpustitelný hřích na ni zapomenout. ona je úžasná, bez pochyb, je schopna udělat písničku jakéhokoliv žánru. navždy jí budu obdivovat pro její schopnost tančení na podpadcích. "I swore I'd never fall again but this don't even feel like falling. gravity can't forget to pull me back to the ground again."

nickelback.
upřímně, nechápu proč je tahle skupina tak odsuzovaná. samozřejmě, každý má svůj názor, a ten můj je, že tyhle kluci jsou jedni z nejlepších. v každé písničce je něco, co mě nutí se pořádně zamyslet. album dark horse je tím důkazem. "sex is always the answer, it's never the question coz the answer's yes." i had to haha "cause nobody wants to go it on their own and everyone wants to know they're not alone." "I'd give it all, I'd give for us. give anything but I won't give up." "there's no need to go and blow the candle out, because you're not done, you're far too young and the best is yet to come."


simple plan.
tahle skupina pro mě znamená všechno. je to strašně dávno, co jsem je začala poslouchat a od té doby na ně nedám dopustit. možná je to jen má vlastní úchylka, ale to neznamená, že tihle kluci nejsou úžasní. jsou. každý jejich album je dokonalé a texty jejich písní jsou ty nejlepší, které jsem kdy slyšela. už tolikrát mi pomohli překonat "životní krize" a jsem si jistá, že mi ještě hodněkrát pomohou. říkejte tomu třeba citové pouto. the best of best. je pro mě absolutně nemožné vybrat jejich oblíbenou písničku, protože jsou to prostě všechny. "everybody's screaming, I try to make a sound but no one hears me." "it was 3 AM when you woke me up and we jumped in the car and drove as far as we could go." "I try not to think about the pain I feel inside. did you know you used to be my hero?" "are you stuck inside a world you hate? are you sick of everyone around? with their big fake smiles and stupid lies, while deep inside you're bleeding." "if you fall, stumble down I'll pick you up off the ground. if you lose faith in you, I'll give you strength to pull through." "you changed my life I hope you know, cause now I'm lost, so unprotected." "you let me know like no one else, that it's okay to be myself."


muzika si zaslouží jedno velké dík. slova nedokáží popsat, jak moc vděčná jí jsem.